0

אפונה נבחרה לככב כמרכיב איכותיי במזון לכלבים


אז למה , למה דווקא אפונה נבחרה לככב כאחד המרכיבים האיכותיים במזונות של קנין קוויאר (קנין קוויאר דג , צבי וגורים), הנה תקראו ותבינו למה היא מכונה "כדור כוח"

שמירה על משקל

האפונה עשירה מאוד בחלבון ובסיבים תזונתיים, אך דלה מאוד בשומן. רק שליש גרם שומן לכוס אפונים. השומן המעט שכבר קיים בה, הוא חומצות שומן מסוג אומגה 3, בנוסף, כוס אפונים מכילה 100 קלוריות. בשורה התחתונה, אפשר לאכול אפונה בכמות גדולה מאוד מבלי לפגוע במשקל.

מניעת סרטן המעי

אפונה מכילה רמות גבוהות של פוליפנול מסוים הקרוי קאומסטרול, חומר נוגד חימצון ואנטי דלקתי חשוב. כוס אחת של אפונה מכילה לפחות 10 גרם של החומר מציל החיים. אז החשבון הוא פשוט, אכילת אפונה על בסיס יומי יכולה לסייע במניעת סרטן במעי.

ויסות רמות סוכר בדם

מעט מזונות מהצומח מספקים לנו כמויות כה גדולות של סיבים תזונתיים וחלבון, כמו אלו שקיימים באפונה. כוס מכילה כ-10 גרם סיבים תזונתיים וחלבון ויש לכך השפעה ישירה על שמירת רמות סוכר תקינות בדם. החלבון והסיבים מכתיבים את קצב עיכול המזון וכתוצאה מכך, גם את קצב פירוק העמילן לסוכר ומעבר הפחמימות במערכת העיכול. בכך, האפונה מאפשרת לשמור על רמת סוכר יציבה בדם. חוסר איזון חמצוני כרוני ודלקתיות כרונית נמצאו כגורמי סיכון משמעותיים לסוכרת. נוגדי החימצון שבאפונה כמו הפוליפנול, ידועים כמונעים את שני המצבים האלה ובכך מציבים את האפונה בחזית נוספת מול הסוכרת.

לשמירה על מערכת הלב

נוגדי החימצון החזקים הם גורם מכריע גם במקרה זה. באופן ספציפי, נוגדי החימצון מונעים את היווצרות שכבת הפלאק על הדפנות הפנימיות של כלי הדם. בכך, הם עשויים למנוע היצרות עורקים, מחלות שקשורות לכלי הדם ומחלות לב. רכיב נוסף שקיים באפונה ומסייע להילחם במחלות הלב הוא חומצת השומן אומגה 3, שבאה בתצורה של חומצה אלפא לינולאית, שגם היא מסייעת למניעת מחלות לב. לבסוף, שפע הויטמינים מקבוצת B שבאפונה, מורידים את רמות ההומוציסטאין, שמהווה גורם סיכון למחלות לב.

x

#{title}

#{text}

#{price}